Alkol Sonrası Mide Bulantısı – Halsizlik

  • Whatsapp

Son Güncelleme on Mayıs 31, 2021 by admin

Alkol sonrası mide bulantısı ne geçirir?

Alkol içtiğiniz gecenin sonrası bazen eziyet olabilir. Alkol sonrası mide bulantısı, baş ağrısı, mide yanması gibi şikayetleri olan kişiler için deneyimlediğimiz bazı önemleri anlatacağız.

Alkolü fazla kaçırdığımız günlerin sonrası hep eziyet olmuştur. O gün yataktan çıkmak istemeyebilir ya da işlerimiz varsa bizim için çekilmez çile olabilir. Bu sorunlarla sık sık karşılaşıyorsanız aşağıda önereceğimiz bir kaç adımla günü kurtarmak mümkün. Eğer alkol ertesi günü, gözlerinizi güne mide bulantısı ile açıyorsanız size önereceğimiz en önemli ilaç Alka Seltzer tablettir. Mutlaka alkollü gecelerde yanımızda bulunması gerekenler listesine dahil etmemiz gereken bu sihirli tablet, bazen hayat kurtarıcı olabilir. Midemiz de yer alan asit dengesini düzenleyen bu mucize ilaç alkol sonrası mide bulantısı sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Alka Seltzer tabletinizi en yakın eczaneden alabilirsiniz.

Alkol Sonrası Halsizlik

Alkol kullanımı vücutta bulunan sıvıyı azaltmaktadır. Bu yüzden diğer gün uyandığınızda kendinizi bitkin ve halsiz hissedebilirsiniz. Bu noktada alkol sonrası halsizlik şikayetinin önüne geçmek için en önemli silahımız bir şeyler yemek olacaktır. Vücut kaybettiği sıvı ve enerjiyi geri alınca halsizlik probleminiz ortadan kalkacaktır.

Alkolden Sonra Ne İyi Gelir?

Alkol sonrası halsizlik problemlerinde olduğu gibi alkolden sonra ne iyi gelir sorusunu yönelten kullanıcılarımıza önereceğimiz şey yine yemek olacaktır. Ertesi gün güne başladığınızda içeceğiniz çorba sizi kendinize getirecek ve midenizi yumuşatacaktır. Mercimek çorbası tercihleriniz arasında olabilir, hemen her lokantada bulunan ve sipariş verebileceğiniz gün kurtarıcı bir yemek olabilir çorba. Eğer mideniz çorba içecek kadar iyi değilse basit bir kurtarıcı daha var. Bol tuzlu çubuk kraker, tüketeceğiniz çubuk kraker ve su sizi tekrar enerjik hale getirecektir. Yıllardır yaşadığım bu problemi bu iki basit yemek ile hallediyorum sizde deneyin ve görüşlerinizi lütfen bize belirtin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Protein Diyeti ile Kilo Verme

Eğer alkolden hemen sonra ne iyi gelir? diye soracak olursanız cevabımız bol bol su tüketmeniz olacaktır. Alkol içtikce vücut sıvı kaynaklarımızı tüketir eğer diğer gün temiz uyanmak istiyorsanız alkolden hemen sonra bol bol su içebilirsiniz. Diğer bir tercih ise kahve olabilir, kahve içinde yer alan cafein alkolün yaşattığı mayhoş etkiyi ortadan kaldırabilir.

Related posts

0 0 votes
Article Rating
Haber Al
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments