Kalbe iğne batma hissi nedenleri

  • Whatsapp

Son Güncelleme on Temmuz 15, 2021 by admin

Kalbe iğne batma hissi büyük bir hastalığın sebebi olabilir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte terleyen ve rüzgara yakalanan kişiler sık sık kalbe iğne batma hissi nedenlerini aratmaktadır. Bugün sizlere bu durumla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Bu tarz belirtiler de doktorunuzdan bilgi almayı asla unutmayınız.

Kalbe iğne batma hissi

Yapılan araştırmalara göre insanların göğüs bölgelerinde hissettikleri ağrıların sadece %5’inden azı kalp kaynaklıdır. Kalp krizinden şüphelenen ziyaretçilerimiz bilmelidir ki kalp krizi belirtisi olan ağrılar genelde göğüs ön bölgesinden başlayarak, boyna ve sol kola, sol omuza doğru yayılmaktadır. Genelde kalbe iğne batması hissi kalp krizi belirtisi değildir. İğne batması hissinin en başlıca sebebi virüslerin neden olduğu kalp kası iltihabıdır. Bu durum kalbi saran zarın zarar görmesi ile iğne batması hissine neden olur.

Nefes alırken kalbe iğne batması

Nefes alamıyorum, nefes alırken kalbe iğne batması hissi şikayetleri bundan kaynaklanmaktadır. Yine soğuk yiyen kişilerde bu durum biraz daha fazla görülmektedir. Bu tarz şikayetlerde nefes alıp verirken iğne batma hissi artar. Kişi kısık kısık nefes almaya çalışır. Derin nefes aldıkça daha fazla batma hissi artar. Öksürük, balgam ve nefes darlığı bu duruma eşlik eder.

Göğüs bölgesinde hissedilen ağrıların yaklaşık olarak %90’ı kas-iskelet sistemi ile alakalı ağrılardır. Bu tip ağrıların genellikle yeri iyi lokalize edilir ve parmakla tam şurası ağrıyor diye gösterilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Related posts

0 0 votes
Article Rating
Haber Al
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments