Metabolizma Hızlandırıcı Gıdalar

  • Whatsapp

Son Güncelleme on Mart 16, 2021 by admin

Vücut tipim doğuştan yağlanmaya elverişli olduğu için fitness yaptığım her dönem metabolizma hızlandırıcı gıdalar ve takviyeleri araştırıp kullandım. Şimdi sizlere aşağıda hangi gıdalar metabolizmayı hızlandırır elimden geldiğinde anlatacağım.

Metabolizma ile Yağ Yakmak

Yağ yakmamız için vücutta enerji açığı ortaya çıkarmamız gerekiyor. Spor yaptığım ilk yıllar çok bilinçsiz bir sporcuydum. Yediğime içtiğime dikkat etmiyordum ama düzenli olarak ağırlık antrenmanları yapıyordum. İstediğim sonuca varamamıştım tam olarak. Sonradan araştırmalarım ve tecrübelerim ile bu işin matematiğini kavradığımı belirtebilirim.

Aynı hareketleri ve aynı besinleri tükettiğim arkadaşım her gün deli gibi kilo verip kaslanırken ben aynı yerde sayıyordum. Bunun en büyük nedenini sonradan keşfettim, metabolizma. Eğer metabolizmanın hızlı çalışıyorsa çok şanslısınız. Maalesef yağlı bir vücut ile ben bu konuda şanssızım.

Yağ Yakan Gıdalar

Halsiz olduğum günlerde spordan 30 dakika önce içtiğim şekersiz sert bir filtre kahve beni ateşliyor. Sade kahve hem vücut ısısını yükseltiyor hem metabolizmayı hızlandırıyor. Spor esnasında çalışma isteğiniz arttırıyor.

Yağ yakmak, kilo vermek için yapmanız gereken kısa matematik şudur, fazla enerji harcamalısınız ve az kalori almalısınız. Kalori açığı yaratmak için, makarna, bulgur, pilav, yağlı yiyecekler, yüksek karbonhidratlı besinlerden uzak durmalısınız. Yemekleri düşük porsiyonla yemeniz karşılığında kaçamaklar yapabilirsiniz.

Yağsız yoğurt ve acı biber karışımı son dönemlerde denediğim etkili karışımlardan. Bazı insanlar gece uyumadan bu karşımı tüketiyor. Vücutta ısıyı yükseltiyor ve gece boyunca yağ yakımını devam ettirdiği belirtiliyor.

Cla ve L-Karnitin

Düzenli vücut antrenmanları yapıyorsanız ve supplement kullanmaya karar verdiyseniz  bu ikili etkili olabilir. Cla yağ yakımında ve kilo vermenizde etkili bir üründür. Aynı zamanda L-Karnitin spor esnasında sizi ateşleyecek ve daha çok terlemenizi sağlayacaktır. Ben genellikle Karnitin yerine sadece Türk kahvesi ya da filtre kahvesini tercih ettim. Sizde bu alternatifler üzerinden ilerleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kedi Piresi, Kedilerde Pire Nasıl Temizlenir?

 

 

 

Related posts

0 0 votes
Article Rating
Haber Al
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments