Protein Diyeti ile Kilo Verme

  • Whatsapp

Son Güncelleme on Nisan 8, 2021 by admin

Protein Diyeti ile Kas Yapmak

Evde geçirdiğimiz günler ile birlikte fazla kilolar hepimizin ortak problemi oldu. İnternet’te zayıflama ve diyet üzerine yüzlerce sonuç çıkıyor. Bu bilgi kirliliğinden kurtulmak ve aradığınız bilgiyi bulmak oldukça zor. Yıllardır alışkanlık haline getirdiğim bir düzen vardı. Yılın ilk 6 ayını spor ve diyet yaparak sonraki 6 ayını ise sporsuz ve kötü beslenme ile sürdürüyordum.

Yıllardır bu süreçte gözlemlediğim ve etkisinden emin olduğum protein diyetinden bahsetmek istiyorum. Protein diyeti ile fazla kilolarımdan kurtulup, kaslanmıştım. Tabii spor yapmak bu süreçte önemli. Eğer sizde artık fazla kilolara duy deyip yeni bir hayata başlamak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Öncelikle bu tarz diyetleri önemli bir hastalığınız varsa doktorunuza danışmadan asla uygulamayın. Sağlık kazanacağım derken sağlığınızdan olmayın.

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Adından anlaşılacağı üzere protein diyeti yüksek protein, düşük karbonhidrat aldığımız bir diyet türüdür. Bu diyet türünde gün içerisinde sadece protein alacağız ek olarak yeşillik. Hayatımızdan karbonhidratı yüksek miktarda çıkaracağız. Bakın tamamen demiyorum karbonhidratı yüksek miktarda çıkaracağız. Böylelikle fazlalıklarımızdan kurtulacağız.

Bu süreçte her öğün yüksek protein alacağız, günde 3 öğün yiyeceğiz. Sabah, öğle, akşam ben bazı günleri 2 öğün ile kapatıyordum. Kahve, ve kuruyemiş en yakın arkadaşlarım olmuştu. Şekeri hayatımdan tamamen çıkardım. Karbonhidrat kaçamağını bir dilim çavdarlı ekmek ile yapıyordum. Yukarıda belirttiğim gibi karbonhidratı tamamen kesmeyeceğiz, bir dilim çavdarlı ekmeğin büyük sorunlar yaşatacağını düşünmüyorum.

Protein Diyeti Öğünleri

Size kendim deneyimlediğim ve yararını gördüğüm protein diyet öğün listemi paylaşıyorum. Sizler bu listeyi değişebilirsiniz dediğim gibi önemli olan yüksek protein almak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Metabolizma Hızlandırıcı Gıdalar

SABAH KAHVALTI

  • 3 adet yumurta ( tercihen beyazı ) bir dilim peynir, zeytin, yeşillik ve bir dilim çavdar ekmeği.

ÖĞLE YEMEĞİ

  • Tavuk, Balık ya da Kırmızı et 250gram, yanında bol bol yeşillik sebze, içecek su ya da ev yapımı ayran.

Spor ya da 30 dakikalık tempolu yürüyüş, bol bol su. Bir avuc fındık ya da kabuklu fıstık tüketebilirsiniz.

AKŞAM YEMEĞİ

  • Sebze yemeği ile günü hafif kapatıyoruz. Zeytinyağı herhangi bir zeytinyağı ya da üç dört tavuk diliminden oluşan hafif bir salata.

Gördüğünüz gibi listemizde yoğun karbonhidrat alımı yok. Gün içerisinde mutlaka hareket edin. Günlük alışkanlarınızdan kurtulun.

Bu beslenme düzenine başlamadan tartılın. 15 gün sonra tekrar tartıya çıkın ve kendinizi gözlemleyin. Bu süreçte kesinlikle tatlı şeyler tüketmeyin. Bakın tatlı sakız bile çiğnemeyin. Şekerden kaçın. Krizleriniz çok sık vurursa gün içerisinde bir adet muz tüketin.

Abur cubur tüketmeyin. Meyve tüketimini fazla kaçırmayın çünkü meyvede bir şekerdir. Daha sonra sık sık yürüyüşler ve su ile diyetinizi destekleyin. Ardından kilo verdiğinizi göreceksiniz.

 

Related posts

0 0 votes
Article Rating
Haber Al
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments